Jesteśmy aktywni dla młodzieży


targi2

W dniach 23-24.10.2014 w Amber Expo w Gdańsku, uczestniczyliśmy w Pomorskich Targach Aktywności Młodzieżowej „Czas na młodzież” organizowanych przez Stowarzyszenie Morena.

Spakowaliśmy sprzęt gimnastyczny i ruszyliśmy „aktywować” dzieci i młodzież z trójmiejskich szkół.

Podczas imprezy zawodniczki i zawodnicy MKS Gdańsk zaprezentowali rówieśnikom swoje umiejętności gimnastyczne. Specjalnie na tę okazję,  pokazy przygotowała Halina Golasz – gimnastyka sportowa kobiet oraz Arkadiusz Filowiat i Andrzej Kochanowicz – gimnastyka sportowa mężczyzn.

Było mnóstwo uśmiechów i jeszcze więcej energii. Nasze stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem, ponieważ każdy mógł spróbować swoich sił. Chętnych było tak wielu, że kolejka, aby zrobić salto lub skoczyć przez kozła ciągnęła się przez 3 inne stoiska. Dla niektórych amatorów gimnastyki, targi okazały się całkiem niezłym treningiem. Najlepsi skakali salta przez ponad godzinę i to bez żadnej przerwy!

Nasi trenerzy w składzie: Damian Laskowski, Adrian Durka oraz Kacper Kaczyński  pokazywali różne gimnastyczne tricki, udzielali niezbędnych wskazówek oraz dbali o bezpieczeństwo ćwiczących.

Uważam, że sporty gimnastyczne są niesamowicie wszechstronne, rozwijające i bardzo atrakcyjne dla osób w każdym wieku, dlatego też Nasze stoisko cieszyło się tak dużym zainteresowaniem. To było niesamowite doświadczenie uczestniczyć w wydarzeniu, gdzie tyle młodych osób miało chęć, odwagę oraz umiejętności aby podjąć się wykonania np. salta w przód/ w tył, przeskoczyć przez kozła lub wykonać „piramidę”. Powiedziała Anna Sztetner, koordynator projektu oraz inicjatorka działań promujących gimnastykę.

[Galleries 7 not found]