Jaś Wysocki "złoty" w Pradze


W dniach 25-26 października w czeskiej Pradze odbyły się zawody Grand Prix w gimnastyce sportowej chłopców. Wspaniałe wyniki osiągnęli na tych zawodach Jan Wysocki i Daniel Siwiński.

Jaś Wysocki i Daniel Siwiński po wrześniowych zawodach w Cottbus szlifowali swoją formę, by pokazać progres w Pradze. Oczywiście ciężka praca na treningach zaowocowała bardzo dobrymi wynikami. W pierwszym dniu zmagań na Hradczanach czwarte miejsce zajął Daniel, któremu zabrakło dwóch punktów do najniższego stopnia podium. Jaś natomiast w wieloboju uplasował się na ósmej pozycji i tak chłopcy zakończyli pierwszy dzień zmagań z nadzieją na siedem wywalczonych finałów.

W drugim dniu nie zabrakło wielu emocji. Dzięki determinacji i odrobinie szczęścia, które w sporcie zawsze się przydaje Jaś Wysocki wygrał finał ćwiczeń na kółkach. To niezwykłe osiągnięcie napędziło go do dalszej walki na poręczach (5. miejsce) i drążku (8. miejsce). Niewiele do medalowych pozycji zabrakło również Danielowi, który zajął 4. miejsce na kółkach, 5. miejsce na koniu z łękami i drążku oraz 8. miejsce w ćwiczeniach na poręczach.

„Bardzo się cieszę, że chłopcy pokazali na co ich stać. Dobre nastawienie i walka podczas zawodów dała nam kolejne doświadczenie i świetne miejsca. Jaś zdobył złoty medal, to jego pierwszy międzynarodowy sukces. Szkoda, że niewiele zabrakło u Daniela, dwa razy otarł się o podium ale myślę, że to tylko zmobilizuje go do dalszej pracy” – powiedział trener Czesław Słodkowski.

Reprezentacja MKS Gdańsk na zawodach w Pradze:

Sędzia Adam Koperski, Trener Czesław Słodkowski, Jan Wysocki, Daniel Siwiński

[Galleries 6 not found]