Jan Wysocki zwycięzcą Barbórka Cup w Zabrzu


W Zabrzu w dniach 7-9 grudnia odbyły się międzynarodowe zawody Barbórka Cup. Wśród startujących znaleźli się zawodnicy MKS Gdańsk, którzy osiągnęli bardzo dobre wyniki!

Wśród kobiet w wieloboju juniorek wystartowały dwie reprezentantki MKS – Paulina Żemełka (13. miejsce) i Ada Ogiegło (18. miejsce). W zawodach prejuniorek również mieliśmy dwie przedstawicielki – Julia Dembowska (11. miejsce) i Oliwia Orłowska (20. miejsce).

Bardzo duże emocje i wspaniały wynik przyniósł start wieloboju juniorów. W tej kategorii zwycięzcą okazał się nasz zawodnik – Jan Wysocki! Pokonał depczących mu po piętach – Vladyslava Iaremchuka oraz Samuelisa Sorochovasa. Prócz Jasia w wieloboju juniorów wystartowali – Paweł Klimczuk (7. miejsce) i Jan Gniedziejko (16. miejsce). W klasyfikacji prejuniora wystartował Szymon Wilde zajmując w wieloboju 6. miejsce.

Dzień finałów był równie udany co start w wieloboju.  W kategorii juniora 2. miejsce w parach (MIX) zajął Jan Wysocki wraz z reprezentantką Turcji – Bilge Tarham. Na 5. pozycji uplasował się Paweł Klimczuk w parze z Mija Makcinske z Litwy. Niespodziankę w finale MIX prejuniora sprawił Szymon Wilde, który w parze z Julią Wymysłowską zajął 2. miejsce.

Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za świetne wyniki!