Grad medali dla MKS Gdańsk w Drużynowych Mistrzostwach Polski


W dniach 9-11 listopada w Bydgoszczy odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Polski w gimnastyce sportowej mężczyzn oraz finałowa edycja Pucharu Polski juniorów i seniorów sezonu 2018. Łącznie MKS Gdańsk przywiózł nad morze aż pięć medali.

W klasyfikacji ogólnej Pucharu Polski 2018 mieliśmy dwóch medalistów. W kategorii juniorów Jan Wysocki zajął 3. miejsce, natomiast wśród seniorów pewnie zwyciężył Paweł Kaśków.

W zawodach drużynowych wyniki naszego klubu prezentowały się bardzo dobrze. Niewiele do medalu zabrakło drużynie w klasie III. Ekipa w składzie: Vincent Azumi, Dominik Jankowski, Stanisław Wilczyński, Adam Wojtan, Cyprian Wyszomirski straciła do podium nieco ponad pół punktu.

W klasie II nasz klub wystawił dwie drużyny. Pierwsza z nich w składzie: Paweł Klimczuk, Adrian Kwietniewski, Jakub Pawłowski, Szymon Wilde i Dawid Żemełka zdobyła srebrny medal. Na szóstej pozycji uplasowała się druga drużyna (Kacper Kubala, Błażej Moskal, Aleks Werner, Michał Klimczuk).

Wśród juniorów w klasie I nasza drużyna w składzie: Jan Wysocki Daniel Siwiński, Maksymilian Ciechański i Jan Gniedziejko zdobyła srebrny medal.

Bardzo ciekawa rywalizacja rozegrała się także w klasie mistrzowskiej. Drużyna w składzie: Jakub Krawczyk, Paweł Kaśków, Sebastian Gutowski i Dominik Teresiak zajęła 3. miejsce. Do srebrnego medalu naszym zawodnikom zabrakło zaledwie 0,05 punktu co w wyniku drużynowym jest niezwykle małą i bardzo rzadko spotykaną różnicą.

Wszystkie wyniki naszych reprezentantów są powodem do dumy.

Nasi zawodnicy mogli przygotować się do udziału w Drużynowych Mistrzostwach Polski dzięki wsparciu Urzędu Miasta Gdańska i Pomorskiej Federacji Sportu.