Gimnastycy szlifowali formę przed sezonem w Giżycku


W dniach 25.07. do 04.08 w Giżycku odbył się obóz ogólnorozwojowy klubu MKS Gdańsk. Podczas zgrupowania prócz siłowni i treningów przygotowawczych nie zabrakło miejsca na inne ciekawe atrakcje.

„Założenia treningowe zostały zrealizowane w stu procentach” – tak na koniec zgrupowania komentował jeden z trenerów Czesław Słodkowski. Na sukces złożyła się ciężka praca, ale również chwila wytchnienia. Obóz nie skupiał się jedynie na ćwiczeniach na siłowni. Zawodnicy i zawodniczki mieli okazję sprawdzić swoje siły np. na nartach wodnych, skimboardzie czy na ściance wspinaczkowej. Dodatkowo rozgrywane były mecze w piłkę nożną, koszykówkę czy siatkówkę.

„Codziennie korzystaliśmy z obiektów sportowych. Ćwiczyliśmy na siłowni, na sali judo i fitness. Głównie koncentrowaliśmy się na kształtowaniu siły i szybkości. Dużo uwagi poświęciliśmy też na ćwiczenia gibkościowe i kształtujące prawidłową sylwetkę gimnastyczną. Po ciężkim treningu był też czas na relaks, pływanie na rowerach wodnych, zawodnicy mieli też do dyspozycji trzymetrową skocznię do wody. Dla rozluźnienia zorganizowaliśmy też grę w podchody i dwa ogniska. Na obozie panowała bardzo dobra atmosfera” – dodał trener Czesław.

Obóz w Giżycku był jednym z kilku przystanków przygotowawczych ekipy MKS Gdańsk przed zbliżającą się drugą częścią sezonu.

Zgrupowanie odbyło się dzięki wsparciu PFS i Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Gdańsku.

13942644_1190206877685778_2091271536_n