Dziewiętnaście miejsc dla MKS Gdańsk w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży


Nysa i Zabrze 24. maja były arenami zmagań gimnastyków i gimnastyczek w eliminacjach do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. MKS Gdańsk zapewnił sobie aż 19. miejsc w finale.

Klub MKS Gdańsk będzie bronił pierwszego miejsca w klasyfikacji klubowej OOM. W ubiegłym roku w Łodzi nasi podopieczni zdobyli łącznie 13 medali. W tym roku w finale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży wystartuje aż 19. reprezentantów naszego klubu.

Wśród dziewcząt miejsca w OOM wywalczyły trzy zawodniczki. W klasie II Elite najwyżej została sklasyfikowana Maja Dembowska zajmując 10. miejsce. W tej samej kategorii awans do finału w Zabrzu wywalczyła także Zofia Gniedziejko plasując się na 17. pozycji. Poza finałową dwudziestką czwórką znalazła się Dorota Armatyńska (32. miejsce).

W klasie III najlepszą zawodniczką naszego klubu została Natalia Filowiat zajmując 20. pozycję. Rezerwową zawodniczką OOM została Weronika Walewska (33. miejsce). Startowały również: Ada Ogiegło (41. miejsce) oraz Barbara Jakubowska (45. miejsce).

„Cieszę się, że dziewczynki powalczyły o dobry wynik, to świetnie rokuje na przyszłość. Mam nadzieję, że w Zabrzu postaramy się o jeszcze lepsze noty i pokażemy na co nas stać w finałach na poszczególnych przyrządach. Teraz musimy skupić się na szlifowaniu elementów i ustabilizowaniu formy.” – powiedziała tuż po starcie trener Halina Golasz.

Bardzo dobrym wynikiem mogą poszczycić się chłopcy. Aż 16. zawodników znajdzie się w finale OOM. Tuż przed eliminacjami nastąpiła zmiana przepisów, która pozwala na kwalifikację również zawodnikom od miejsca 32. do 48. w klasie III oraz od miejsca 24. do miejsca 36. w klasie II ( z zastrzeżeniem, że dodatkowe miejsca będą finansowane przez uczestników).

Najlepszym zawodnikiem naszego klubu w klasie II został Łukasz Paluszkiewicz zajmując bardzo wysokie 6. miejsce. Tuż za nim znaleźli się kolejno Daniel Siwiński (7. miejsce) i Jan Wysocki (8. miejsce). Udział w OOM wywalczyli także: Jeremi Lewandowski (12. miejsce), Mateusz Madejski (17. miejsce), Dominik Teresiak (18. miejsce), Maksymilian Ciechański (19. miejsce), Bartłomiej Kalita (21. miejsce), Paweł Wiszniewski (25. miejsce), Roman Włodarczyk (26. miejsce) i Sebastian Gutowski (34. miejsce). Dalsze pozycje zajęli: Oliwier Piotrowski (41. miejsce), Błażej Filowiat (46. miejsce) i Łukasz Wojtkiewicz (47. miejsce).

Do grona finalistów w klasie III dołączyło czterech zawodników: Szymon Wilde (22. miejsce), Jakub Pawłowski (29. miejsce), Jan Gniedziejko (33. miejsce), Filip Kujanek (36. miejsce) oraz Paweł Klimczuk (45. miejsce). Poza OOM znalazł się Kacper Strojny (54. miejsce).

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyników, jest jeszcze czas na dopracowanie poszczególnych elementów i zwiększenie baz wyjściowych. Wiemy co udoskonalić i na co zwrócić szczególną uwagę. Nie ustrzegliśmy się kilku drobnych błędów i jeżeli poprawimy je w finale to będziemy mieli realne szanse na medale.” – skomentował start trener Czesław Słodkowski.

Finał Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży odbędzie się w Zabrzu w dniach 19-22 czerwca.