Dziewczynki tuż za podium w Drużynowych Mistrzostwach Polski


15. listopada w Olsztynie odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Polski w gimnastyce sportowej kobiet. Zawodniczki MKS Gdańsk w klasie II Elite zajęły czwarte miejsce.

Dziewczynki reprezentujące nasz klub po raz pierwszy wystartowały w Drużynowych Mistrzostwach Polski. W swoim debiucie poradziły sobie bardzo dobrze. W klasie II Elite uplasowały się na czwartym miejscu. W skład drużyny weszły trzy zawodniczki: Maja Dembowska, Zofia Gniedziejko i Dorota Armatyńska. Zwyciężyły reprezentantki klubu TS Wisła Kraków.

Świetny wynik indywidualnie osiągnęła Maja Dembowska plasując się na trzecim miejscu.

Bardzo zadowoleni z debiutu byli trenerzy Halina Golasz i Adrian Durka„Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyniku. Dziewczyny po raz pierwszy wystartowały jako drużyna i poradziły sobie bardzo dobrze. Widać, że robią postępy i stale się rozwijają. Cieszę się również, że Maja potwierdziła swoje zasłużone miejsce w kadrze polski trzecią pozycją w klasyfikacji indywidualnej” – skomentowała Pani Halina.

WYNIKI KLASA II ELITE

DSC_0920 (1)