Dziewczęta wystartowały w Drużynowych Mistrzostwach Polski


Tradycją już jest, że pod koniec roku kalendarz zawodów obfituje w starty drużynowe. Zawodniczki MKS Gdańsk wystartowały w dwóch edycjach Drużynowych Mistrzostw Polski w gimnastyce sportowej.

Pierwsza edycja odbyła się 29. października w Zabrzu. Na tych zawodach wystartowały nasze juniorki (klasa I). Drużyna w składzie Maja Dembowska, Zofia Gniedziejko i Dorota Armatyńska zaliczyła bardzo dobry start. Pomimo tego, że dziewczęta zajęły najbardziej niefortunne czwarte miejsce, dzielnie walczyły do końca i niewiele zabrakło im do medalu. Indywidualnie świetnie zaprezentowała się Maja Dembowska zajmując 2. miejsce. Dalej plasowały się Zofia Gniedziejko (7. miejsce) i Dorota Armatyńska (16. miejsce).

Trenerzy przygotowujący zawodniczki do startu w Zabrzu: Halina Golasz i Adrian Durka.

Druga edycja DMP miała miejsce 19. listopada w Olsztynie. Tutaj zawodniczki MKS Gdańsk rywalizowały w dwóch kategoriach wiekowych. W klasie II Elite drużyna w składzie Ada Ogiegło, Wanda Nadolna, Nikola Rangotis i Paulina Żemełka zajęła 7. miejsce. W wieloboju najlepiej wystartowała Ada Ogiegło (15. miejsce).

Trener przygotowujący drużynę w klasie II Elite: Krzysztof Potylicki.

Pierwszy w historii start dla naszego klubu w DMP w kategorii seniorek zaliczyły Maja Dembowska i Zofia Gniedziejko. Dziewczęta zakończyły rywalizację na 5. pozycji. W wieloboju indywidualnym na 6. miejscu uplasowała się Maja Dembowska.

Trener przygotowujący drużynę w klasie Mistrzowskiej: Halina Golasz.

 DSC_0199 DSC_0189 DSC_0143 DSC_0146