Dziewczęta siódme w klasie II w Drużynowych Mistrzostwach Polski


8. listopada w Zabrzu odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Polski w klasie II i I w gimnastyce sportowej dziewcząt. Zawodniczki klubu MKS Gdańsk zajęły 7. miejsce.

Drużyna w składzie Natalia Filowiat, Weronika Walewska, Ada Ogiegło, Kornelia Mosakowska i Wanda Nadolna zajęła 7. miejsce w klasie II podczas Drużynowych Mistrzostw Polski w Zabrzu. Zwyciężyła drużyna gospodarzy KS Iskra Zabrze.

„Jestem zadowolona ze startu naszych zawodniczek. Widać było, że się starają i dają z siebie wszystko. Dla dwóch dziewczynek był to pierwszy start w zawodach rangi krajowej i pomimo wielkiego stresu mogę powiedzieć, że bardzo dobrze sobie poradziły” – powiedziała trener Agata Supińska.

W wieloboju dziewczynki uplasowały się na następujących miejscach:

22. Natalia Filowiat: 53,066
24. Weronika Walewska 50,610
30. Ada Ogiegło 45,800
36. Wanda Nadolna 42,850
39. Kornelia Mosakowska 38,316

dmpdziewczynkizabrze