Dziesięć medali MKS Gdańsk w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików


W dniach 24-25 maja w hali nr XII Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku, odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w gimnastyce sportowej. W rywalizacji trzech klubów, aż 10 medali przypadło zawodnikom MKS Gdańsk!

Pierwszy dzień zawodów MMM był bardzo szczęśliwy dla gimnastyków naszego klubu, którzy bez problemu zajęli całe podium rywalizacji wieloboju. Miejsce pierwsze z bardzo wysokim wynikiem 83,183 punktu wywalczył Jan Gniedziejko. Na drugim stopniu podium stanął Jakub Pawłowski, a brązowy medal powędrował w ręce Pawła Klimczuka.

Kolejny dzień był równie udany. W finałach brylował zwycięzca wieloboju – Jaś Gniedziejko, który dołożył złote medale w ćwiczeniach na grzybku i drążku. W ćwiczeniach wolnych o włos od wygranej był Filip Kujanek, który zakończył start na drugim miejscu. Po srebrnym krążku wywalczyli także Jakub Pawłowski (grzybek) oraz Paweł Klimczuk (drążek). Rewelacją okazał się również szósty zawodnik wieloboju – Szymon Wilde. Brak medalu wieloboju nie zraził go do walki i dzięki zaciętości dołożył do worka z medalami MKS Gdańsk złoto na kółkach i srebro na grzybku.

Gratulacje należą się nie tylko zawodnikom, ale także trenerom – Arkadiuszowi Filowiatowi, Andrzejowi Kochanowiczowi oraz Maciejowi Maciejewskiemu za wkład pracy w przygotowanie młodych adeptów gimnastyki. Szkoleniowcy również za rok wystawią swoich podopiecznych w kolejnych Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików.

„Biorąc pod uwagę fakt, że medale dla MKS Gdańsk zdobyli zawodnicy, którzy jeszcze w następnym roku będą mogli startować w  tej samej kategorii wiekowej – jest to olbrzymi sukces” – skomentowała start Pani Maria Skwarczyńska – Prezes MKS Gdańsk.

Łącznie MKS Gdańsk zajął aż 10. pozycji medalowych i wygrał w punktacji klubowej MMM pokonując kluby AZS AWFiS Gdańsk i SSA 1926 Legia Warszawa.

Wyniki (PDF) – KLIK

GALERIA Z MMM – KLIK

Jan Gniedziejko w ćwiczeniach na drążku – fot. Maciej Maciejewski