Dominika Orłowska na podium Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodziczek!


W dniach 1-2 czerwca w hali Zawiszy w Bydgoszczy odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodziczek w gimnastyce sportowej. Wielki sukces osiągnęła Dominika Orłowska zdobywając srebrny medal w wieloboju.

Do zawodów MMM w Bydgoszczy przystąpiło pięć klubów: MKS Gdańsk, KS AZS AWFiS Gdańsk, UKS – SMS Olsztyn, BKSG Zawisza Bydgoszcz, MKS Kusy Szczecin, które łącznie wystawiły 45 zawodniczek.

Ogromny sukces w bydgoskich zmaganiach odniosła Dominika Orłowska. Dzięki świetnemu przygotowaniu zajęła drugie miejsce i przywiozła do Gdańska srebrny medal. Na dodatek Dominika znalazła się w dwóch finałach (równoważnia i ćwiczenia wolne), gdzie dwa razy uplasowała się na czwartym miejscu.

W wieloboju startowały także: Natalia Filowiat (10. miejsce), Weronika Walewska (26. miejsce), Kornelia Mosakowska (33. miejsce), Nikola Rangotis (38. miejsce) i Ada Ogiegło (40. miejsce).

Prócz Dominiki Orłowskiej, w finałach na poszczególnych przyrządach wystąpiły: Natalia Filowiat – 5. miejsce na poręczach i Dominika Walewska – 6. miejsce w ćwiczeniach wolnych.

„Bardzo cieszę się z występu dziewczynek i jestem z nich bardzo dumna. Nasza praca przyniosła dobre efekty. Obrałyśmy dobry kierunek i na następnych zawodach pokażemy się z jeszcze lepszej strony” – powiedziała trenerka zawodniczek – Halina Golasz, która wraz z trenerką Agatą Supińską przygotowywała dziewczynki do startu.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA