Dominacja i grad medali w Radlinie


Klub MKS Gdańsk potwierdził swoją dominację na ogólnopolskiej arenie – „To bardzo dobry wynik, jesteśmy bardzo silni” – komentował prezes klubu Adam Koperski. Do Trójmiasta z Drużynowych Mistrzostw Polski i Pucharu Polski trafiło aż sześć medali!

Rozgrywane 21 i 22 listopada zawody Drużynowych Mistrzostw Polski w Radlinie należały do gimnastyków z Gdańska. W czterech klasach MKS zdobył trzy złote medale. Dzięki temu wynikowi potwierdziła się silna pozycja klubu. Zawodnicy MKS zwyciężyli w klasie III, II oraz w I, a to oznacza, że w młodych sportowcach tkwi duży potencjał. W kategorii seniorów srebrny medal zdobyła drużyna AZS AWFiS Gdańsk, w skład której weszło trzech wychowanków MKS Gdańsk.

„Jestem bardzo dumny z rezultatów jakie osiągnęli nasi zawodnicy, jest to wynik doskonałej pracy sztabu trenerskiego we wszystkich grupach szkoleniowych. Dodać należy, iż wsparcie Biura Prezydenta ds. sportu Gdańskiego Urzędu Miejskiego dało możliwość wyjazdu i udziału gdańskich gimnastyków w Drużynowych Mistrzostwach Polski” – komentował prezes MKS Gdańsk – Adam Koperski.

Prócz zawodów drużynowych odbyła się także ostatnia edycja Pucharu Polski. W kategorii juniorów w pierwszej trójce znalazło się dwóch naszych reprezentantów – zwyciężył Paweł Kaśków, natomiast na miejscu drugim znalazł się Dominik Górski. W całym cyklu Pucharu Polski juniorów na najwyższym stopniu stanął Domink Górski, który z przewagą 100 punktów pokonał zawodnika Zawiszy Bydgoszcz – Igora Drążkowskiego.

Klasa III: 1. miejsce – Patryk Wyszomirski, Szymon Wilde, Paweł Klimczuk, Jan Gniedziejko, Antoni Pawliszak. Trener: Andrzej Kochanowicz, Damian Laskowski. 

Klasa III: 9. miejsce – Kacper Strojny, Błażej Moskal, Kacper Kubala, Antoni Łukowski, Jakub Pawłowski. Trener: Maciej Maciejewski.

Klasa II: 1. miejsce – Jan Wysocki, Daniel Siwiński, Paweł Wiszniewski, Łukasz Paluszkiewicz, Maksymilian Ciechański. Trener: Czesław Słodkowski.

Klasa I: 1. miejsce –  Paweł Kaśków, Dominik Górski, Dawid Burkowski, Dominik Teresiak. Trener: Adam Koperski, Andrzej Kaśków.

Klasa I: 4. miejsce – Jakub Krawczyk, Bartosz Kalita, Roman Włodarczyk. Trener: Adam Koperski, Andrzej Kaśków, Piotr Mikołajek.

WYNIKI DO POBRANIA

IMG_4609