Dobry start w IMP. MKS Gdańsk z siedmioma medalami!


Siedem medali wywalczyli zawodnicy MKS Gdańsk podczas minionych Indywidualnych Mistrzostw Polski w Szczecinie. Ten dobry wynik umacnia nasz klub w rankingu najlepszych w kraju.

Klub MKS Gdańsk wystawił zawodników i zawodniczki w dwóch kategoriach wiekowych – juniorach i młodzieżowcu. Podczas dwudniowych zawodów gimnastycy z Gdańska wywalczyli łącznie 29. miejsc w finałach, które dały 7. medali różnego koloru!

Wśród juniorek wystartowały dwie zawodniczki. Najwyżej sklasyfikowana została Maja Dembowska, która w wieloboju była 13. Maja z dobrą notą dostała się do finału na poręczach asymetrycznych ostatecznie plasując się na 8. pozycji. Wraz z Mają startowała Zofia Gniedziejko zajmując 26. miejscu w wieloboju.

Najwięcej finałów i medali wywalczyli juniorzy. Wśród nich brylował Dominik Górski, który zakończył wielobój na 3. stopniu podium! Dominik dołożył także srebro na kółkach i skoku. Jedyne złoto dla MKS przypadło w udziale Pawłowi Kaśków, który nie miał sobie równych w skoku przez stół gimnastyczny i stanął na najwyższym stopniu podium. Paweł wywalczył też brąz w ćwiczeniach wolnych. Szósty medal w rywalizacji juniorów zainkasował Dawid Burkowski zajmując 2. pozycję na poręczach.

Najstarsi gimnastycy MKS Gdańsk prezentowali się w kategorii młodzieżowca. W wieloboju najwyżej swój start zakończył Piotr Olszowski (6. miejsce). Piotr wystartował również we wszystkich finałach, jednak nie udało mu się zdobyć żadnego medalu. Drugim zawodnikiem był Patryk Stencel. W wieloboju Patryk uplasował się na 9. miejscu i wywalczył brązowy medal na koniu z łękami.

W kategorii seniorów w barwach AZS AWFiS Gdańsk wystartował wychowanek naszego klubu – Łukasz Borkowski. Łukasz zajął 3. miejsce w wieloboju i zdobył brązowy medal na kółkach i złoty na skoku.

W trakcie IMP został także rozegrany mecz międzypaństwowy juniorów Niemcy – Austria – Czechy – Polska. Reprezentacja „biało-czerwonych” zajęła trzecie miejsce, a w jej składzie oglądaliśmy Dominika Górskiego.

„Serdecznie gratuluję zarówno zawodnikom, zawodniczkom jak również ich trenerom tych wspaniałych wyników, na które niewątpliwie zapracowali sobie codzienną ciężką pracą na treningach. Te sukcesy to nie przypadek. To wieloletnia,  systematyczna, mądra praca i zaangażowanie” – skomentowała zawody prezes MKS Gdańsk Maria Skwarczyńska.

WYNIKI – KLIKNIJ BY POBRAĆ

WP_20150524_13_21_13_Pro