Dobry start dziewcząt w Kontrolnych Kadry Juniorek i Turnieju Młodości


17. października w Krakowie odbyły się Kontrolne Kadry Juniorek – III edycja Pucharu V-ce Prezesa PZG. W tych zawodach wzięły udział Maja Dembowska i Zofia Gniedziejko. Dodatkowo w równolegle odbywającym się Turnieju Młodości rywalizowały Ada Ogiegło, Dorota Armatyńska i Dominika Orłowska.

Zosia Gniedziejko i Maja Dembowska potwierdziły w Krakowie swoją dobrą dyspozycję. Po starcie 26. września w Nysie, gdzie obie zawodniczki uplasowały się w pierwszej ósemce, ubiegły weekend też okazał się przyzwoity. Maja w wieloboju znalazła się na 8. miejscu i pokazała, że śmiało można ją zaliczać do ścisłej czołówki w tej kategorii wiekowej. Również dobry wynik osiągnęła Zofia finalnie plasując się na 16.pozycji.

Prócz starszych dziewcząt w klasie II startowała Ada Ogiegło. Na 45. startujących zawodniczek Ada uplasowała się na 23. miejscu co świadczy o dużym postępie naszej podopiecznej. W klasie II Elite startowała Dorota Armatyńska zajmując 11. miejsce i Dominika Orłowska, która zakończyła zawody na 13. miejscu.

„Wraz z trenerem Adrianem Durką jesteśmy bardzo zadowoleni ze startu, ponieważ wszystkie dziewczyny poprawiły swoje wyniki punktowe. To oznacza, że cały czas robimy postępy. Jesteśmy dobrej myśli i w kolejnych zawodach będziemy walczyć o jeszcze wyższe miejsca” – komentowała trener Halina Golasz.

DSC_1412