Deszcz medali gimnastyków MKS Gdańsk


W dniach 18-21 czerwca w Nysie odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w gimnastyce sportowej dziewcząt i chłopców. Gimnastycy klubu MKS Gdańsk wywalczyli łącznie aż 19 medali!

Trzy złote, siedem srebrnych i dziewięć brązowych, to bilans medalowy MKS Gdańsk podczas minionych Indywidualnych Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w gimnastyce sportowej. Dzięki tak wspaniałym wynikom naszych podopiecznych stanęliśmy na drugim stopniu podium klasyfikacji klubowej!

Jako pierwsi w piątek na starcie stanęli chłopcy. W klasie III najwyżej sklasyfikowany w wieloboju został Jan Gniedziejko plasując się na miejscu szóstym. Jasiowi do podium zabrakło niecałe dwa punkty. Poza dziesiątką znaleźli się Szymon Wilde (12. miejsce), Filip Kujanek (13. miejsce), Patryk Wyszomirski (18. miejsce), Jakub Pawłowski (24. miejsce), Antoni Pawliszak (27. miejsce) oraz Paweł Klimczuk (44. miejsce).

Znakomity poziom zaprezentowali gimnastycy startujący w wieloboju klasy II. Na miejscu trzecim w tej kategorii uplasował się nasz reprezentant Jan Wysocki. Jaś do samego końca walczył o jak najwyższy wynik, niestety drobne błędy zaważyły o tym, że stanął na najniższym stopniu podium. W pierwszej dziesiątce znaleźli się również Daniel Siwiński (5. miejsce), Paweł Wiszniewski (9. miejsce), Łukasz Paluszkiewicz (10. miejsce), a tuż poza nią bo na 11. miejscu uplasował się Roman Włodarczyk. Dalsze miejsca zajęli Sebastian Gutowski (17. miejsce), Jeremi Lewandowski (21. miejsce) i Maksymilian Ciechański (22. miejsce).

W dniu drugim czyli w sobotę, swoje układy na przyrządach prezentowały dziewczynki. W klasie II wystartowały Barbara Jakubowska (29. miejsce) oraz Ada Ogiegło (31. miejsce). W klasie II Elite najwyżej z naszych reprezentantek znalazła się Dominika Orłowska (15. miejsce), która dołożyła również 5. miejsce w finale na poręczach/paskach. Na miejscu 18. uplasowała sie Dorota Armatyńska.

Najwięcej emocji przyniosły niedzielne finały, w których nasi zawodnicy zdobyli aż 18. miejsc na podium!

W klasie III medale zdobywali Patryk Wyszomirski (3. miejsce na ćwiczeniach wolnych), Jan Gniedziejko (2. miejsce na kółkach i 3. miejsce na poręczach), Szymon Wilde (2. miejsce na drążku i 3. miejsce na poręczach), Paweł Klimczuk (1. miejsce w skoku) i Jakub Pawłowski (3. miejsce w skoku).

W klasie II na podium stawali: Łukasz Paluszkiewicz (1. miejsce na ćwiczeniach wolnych), Paweł Wiszniewski (2. miejsce na ćwiczeniach wolnych), Jeremi Lewandowski (2. miejsce na ćwiczeniach wolnych i 2. miejsce w skoku), Jan Wysocki (1. miejsce na kółkach i 2. miejsce na poręczach), Daniel Siwiński (2. miejsce na koniu i 3. miejsce na kółkach), Sebastian Gutowski (3. miejsce na kółkach), Roman Włodarczyk (3. miejsce na poręczach) i Maksymilian Ciechański (3. miejsce na drążku).

„Gratuluję serdecznie zawodnikom i trenerom tak wspaniałego startu  w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych. Ten deszcz medali poprzedzony był ciężką pracą na treningach i wieloma wyrzeczeniami. Tym bardziej cieszy fakt, że ten wysiłek został tak sowicie nagrodzony. Również dziewczynkom i ich trenerkom należą się słowa uznania, gdyż aż 4 zawodniczki wystartowały z powodzeniem w tych Mistrzostwach. Połączone siły naszych dziewcząt i chłopców dały II miejsce w klasyfikacji klubów co jest powtórzeniem wyniku z ubiegłego roku.” – skomentowała zawody prezes klubu MKS Gdańsk Maria Skwarczyńska.

[Galleries 13 not found]