Debiut MKS Gdańsk w zawodach akrobatyki sportowej


ZGR2697W Bydgoszczy 26. czerwca odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w akrobatyce sportowej. Był to debiut w tej dyscyplinie pięciu zawodniczek naszego klubu.

Sekcja akrobatyki sportowej w klubie MKS Gdańsk istnieje od stycznia 2014 roku. Dziewczęta oraz chłopcy szlifują swoje umiejętności w trzech konkurencjach: akrobatyce, skokach na ścieżce oraz w skokach na trampolinie. Po sześciu miesiącach przygotowań udało się wystawić pięć zawodniczek, które wystartowały w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodziczek.

Najlepiej podczas tych zawodów zaprezentowały się Izabela Durlik, Natalia Mosakowska i Monika Farasiewicz zajmując szóste miejsce w trójkach. W dwójkach kobiet startowały dwie drużyny: Amelia Kubala i Marcelina Porożyńska (13. miejsce) oraz Izabella Durlik i Kornelia Labudda (19. miejsce).

Łącznie w MMM wystartowały aż trzydzieści trzy zespoły, dlatego też nasze zawodniczki zasługują na słowa uznania za wspaniałe wyniki w swoim debiucie.

„Bardzo cieszę się z wyników. To ładny początek rozwoju tej dyscypliny w Gdańsku. Dziewczyny startowały w dwóch układach – dynamicznym i statycznym i nie bały się – pokazały się z bardzo dobrej strony. Dziękuję dziewczynkom za ciężką pracę i rodzicom, którzy kibicowali podczas zawodów. „ – powiedziała trener Agnieszka Supińska.

Kolejne zawody w akrobatyce sportowej już we wrześniu i w listopadzie.