MKS Gdańsk w czołówce Drużynowych Mistrzostw Polski mężczyzn!


Bardzo dobry start MKS Gdańsk zaowocował czterema medalami we wszystkich kategoriach Drużynowych Mistrzostw Polski w Bydgoszczy, które odbyły się w dniach 12-13 listopada.

Zawody w Bydgoszczy dla reprezentantów MKS Gdańsk były bardzo udane. Wszystko za sprawą wspaniałej rywalizacji, której świadkami była licznie zgromadzona widownia w hali Zawiszy.

Pierwsze emocje przyniosły zmagania zawodników w klasie II. Tutaj o złoto walczyli Paweł Wiszniewski, Łukasz Paluszkiewicz, Maksymilian Ciechański, Jan Gniedziejko i Jakub Pawłowski. Nasi chłopcy po wyrównanej walce zajęli bardzo dobre 2. miejsce! Niestety do złotego medalu zabrakło bardzo niewiele bo nieco ponad dwa punkty.

Na błędy nie pozwolili już sobie zawodnicy w klasie I. Drużyna w składzie Paweł Kaśków, Dominik Teresiak, Jan Wysocki i Daniel Siwiński bez żadnych problemów zwyciężyła i sięgnęła po złoty medal! Druga drużyna w klasyfikacji – Zawisza Bydgoszcz straciła do MKS niemal dziewięć punktów.

Trzeci medal dla MKS zdobyła drużyna seniorów w składzie Dominik Górski i Dawid Burkowski. Nasi seniorzy zdobyli brązowy medal!

Jako ostatni do walki stanęli najmłodsi zawodnicy biorący udział w DMP czyli klasa III. Tutaj niespodziankę i rewelacyjny wynik osiągnęli Szymon Wilde, Kacper Kubala, Błażej Moskal, Antoni Łukowski i Vincent Azumi plasując się na 2. miejscu!

„Po raz kolejny udowodniliśmy, że należymy do ścisłej krajowej czołówki. Wskazują na to rezultaty drużynowe i indywidualne we wszystkich kategoriach. Cieszy również fakt, iż młodzi, mniej doświadczeni zawodnicy wspięli się na wyżyny swoich umiejętności i osiągnęli znakomity wynik w klasie III zdobywając srebrny medal. Gratulacje dla zawodników i trenerów.” – powiedział kierownik ds. szkolenia MKS Gdańsk Czesław Słodkowski.

Trenerzy drużyn biorących udział w zawodach:
Adam Koperski, Andrzej Kaśków, Piotr Mikołajek, Leszek Blanik (trener kadry), Czesław Słodkowski, Damian Laskowski, Andrzej Kochanowicz, Maciej Maciejewski, Dariusz Kruczkowski

DSC_7730 DSC_7931 DSC_7942 DSC_7944 DSC_7953 DSC_8000 DSC_8123 DSC_8133