Cztery medale dla MKS Gdańsk w OOM [ZDJĘCIA]


W dniach 8 – 11 czerwca w Drzonkowie odbył się Final Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w gimnastyce sportowej. Reprezentanci naszego klubu zdobyli 4. medale!

W klasie II chłopców najwyżej sklasyfikowany w wieloboju został Szymon Wilde (15. miejsce). W drugiej dziesiątce uplasowali się również Jan Gniedziejko (17. miejsce) i Paweł Klimczuk (19. miejsce). Pozostałe miejsca: Jakub Pawłowski (29. miejsce) i Patryk Wyszomirski (31. miejsce).

Pierwszy medal w klasie II zdobył Paweł Klimczuk. Paweł zajął 3. miejsce w finale skoku oraz uplasował się na 8. miejscu w ćwiczeniach wolnych. Bardzo dobrze w finale na drążku zaprezentował się Jan Gniedziejko zajmując 3. miejsce. Jan dorzucił także 6. pozycję na ćwiczeniach wolnych. W finałach wystartowali również: Szymon Wilde (8. miejsce na koniu i 8. miejsce na poręczach) oraz Patryk Wyszomirski (7. miejsce na skoku).

Świetny wynik w wieloboju klasy III osiągnął Kacper Kubala. Kacper zajął 3. miejsce. W wieloboju startowali również: Dawid Żemełka (14. miejsce), Vincent Azumi (17. miejsce), Stanisław Wilczyński (24. miejsce), Michał Klimczuk (30. miejsce) i Dominik Jankowski (31. miejsce).

Kacper Kubala utrzymał świetną dyspozycję w finałach i zdobył złoty medal ćwiczeń na drążku i uplasował się na 7. pozycji w skoku. W finałach startowali: Vincent Azumi (4. miejsce w skoku i 6. miejsce na drążku), Dawid Żemełka (8. miejsce na poręczach i 4. miejsce na drążku).

Klub MKS Gdańsk reprezentowały także dziewczęta w klasie II Elite. W wieloboju wystartowały: Paulina Żemełka (21. miejsce) i Ada Ogiegło (23. miejsce).

IMG_1917 IMG_1919 IMG_1921 IMG_1925 IMG_1930 IMG_1932 IMG_1935 IMG_1938