Czternaście medali Indywidualnych Mistrzostw Polski dla MKS Gdańsk!


Zakończone 1. maja Indywidualne Mistrzostwa Polski w gimnastyce sportowej, artystycznej i akrobatyce sportowej przyniosły niezwykle wysokie rezultaty dla gdańskiego Międzyszkolnego Klubu Sportowego. Zawodnicy i zawodniczki MKS Gdańsk aż 14 razy stawali na podium i dodatkowo zdobyli 22 miejsca punktowane.

W wieloboju gimnastycznym juniorów zwyciężył Paweł Kaśków (MKS Gdańsk), przed Kacprem Garnczarkiem (Pałac Młodzieży Katowice) i Patrykiem Siamro (NTG Nysa). Ponadto Paweł triumfował w finale ćwiczeń wolnych i zdobył drugie miejsce w ćwiczeniach na koniu z łękami. Pozostali zawodnicy klubu w juniorach zdobyli: czwarty w wieloboju gimnastycznym Dominik Teresiak (srebro w ćwiczeniach na poręczach, oraz brąz w ćwiczeniach wolnych), jeden z najmłodszych uczestników zawodów Jan Wysocki zajął trzecie miejsce w ćwiczeniach na drążku, oraz Sebastian Gutowski również brązowy medal w skoku przez stół gimnastyczny.

W kategorii młodzieżowca najlepiej z MKS Gdańsk zaprezentował się Dawid Burkowski zdobywając aż trzy medale (złoty w ćwiczeniach na koniu z łękami, oraz dwa srebrne w ćwiczeniach wolnych i na poręczach). Natomiast Dominik Górski zdobył srebrny medal w ćwiczeniach na koniu z łękami i brązowy medal w ćwiczeniach na drążku.

Na uwagę zasługuje pierwszy medal gdańskiego MKS w akrobatyce sportowej, gdzie drugie miejsce wywalczyła Zuzanna Tomczyk, natomiast w gimnastyce sportowej kobiet brązowy medal w ćwiczeniach na równoważni wywalczyła Zofia Gniedziejko.

Wielkim sukcesem są także wyniki wychowanków naszego klubu, którzy reprezentowali podczas Mistrzostw barwy KS AZS AWFiS Gdański zdobyli łącznie 7 medali. W wieloboju gimnastycznym seniorów triumfował Łukasz Borkowski, a wśród młodzieżowców na trzeciej pozycji uplasował się Patryk Stencel.

Trenerzy, którzy przygotowywali swoich podopiecznych to:

  • w akrobatyce sportowej – Agnieszka Supińska,
  • w gimnastyce sportowej kobiet – Halina Golasz i Adrian Durka
  • w gimnastyce sportowej mężczyzn – Andrzej Kaśków, Adam Koperski, Czesław Słodkowski, Piotr Mikołajek i Tomasz Dancewicz.

„Czternaście medali to dwukrotna liczba pozycji medalowych z zeszłorocznych Mistrzostw Polski jednak nas cieszą wszystkie wyniki, dlatego chciałbym serdecznie podziękować i pogratulować wszystkim zawodniczkom, zawodnikom i trenerom MKS Gdańsk” – komentował Prezes Klubu – Adam Koperski.

Przygotowania zawodników i zawodniczek nie byłyby tak skuteczne i owocne gdyby wsparcie Biura Prezydenta ds. Sportu Gdańskiego Urzędu Miejskiego oraz Pomorskiej Federacji Sportu. Serdecznie dziękujemy!

20160430_164030

20160501_140736

20160501_141352

20160501_142724(0)

20160501_145422