Brązowy medal reprezentacji Polski juniorów w Spergau


Reprezentacja Polski juniorów w gimnastyce sportowej wywalczyła trzecie miejsce w międzynarodowym meczu pomiędzy państwami Niemiec, Austrii, Czech i Polski. W składzie Biało-czerwonych znalazł się zawodnik MKS Gdańsk – Patryk Stencel.

Spergau – małe miasteczko w okolicach Lipska było gospodarzem czwórmeczu międzypaństwowego, w którym udział wzięła reprezentacja Polski juniorów w gimnastyce sportowej. Do startu przystąpiły drużyny, w których startowało pięciu zawodników na przyrządzie, a do ogólnego wyniku zaliczały się cztery oceny.

Po niemal czterogodzinnych zmaganiach pełnych bardzo złożonych i efektownych ćwiczeń, Polska reprezentacja mogła śmiało wkroczyć na trzecie miejsce podium. Dzięki równej dyspozycji całej drużyny udało się pokonać ogromną przewagą Czechów i zbliżyć się do faworytów zawodów – Niemców oraz Austriaków.

Bezapelacyjnie zwycięzcami zostali reprezentanci Austrii. Na dodatek wielobój wygrał również Austriak – Florian Braitsh. Najwyższy wynik wieloboju w reprezentacji Polski osiągnął Piotr Ziaja (AZS AWF Kraków).

W składzie reprezentacji znalazł się zawodnik MKS Gdańsk – Patryk Stencel. Patryk wystartował na pięciu przyrządach dając niezłe wyniki na ćwiczeniach wolnych, kółkach i poręczach.

„Jestem zadowolony ze startu, choć wiadomo, że mogło być lepiej na koniu z łękami. Zawody drużynowe są bardzo fajne, ważna jest integracja w ekipie, której nie zabrakło. W Polsce musimy popracować nad ćwiczeniami na koniu. One sprawiają nam najwięcej problemów i gdyby nie to, moglibyśmy walczyć o dużo lepszy wynik” – skomentował zawody Patryk Stencel.

Zawody stały na bardzo dobrym poziomie nie tylko sportowo, ale także organizacyjnie. Swojego zadowolenia z przygotowania nie krył jeden z organizatorów, dyrektor działu sportowego SG Spergau – Dieter Becherer:

„Bardzo miło gościć nam ekipy z Polski, Austrii i Czech. Pomimo sporych problemów, jakie miały południowe Niemcy poprzez powodzie, udało się przygotować salę i całą otoczkę, która towarzyszyła tej wspaniałej rywalizacji. W końcu startowała u nas przyszłość gimnastyki, juniorzy, którzy za kilka lat będą rozdawać karty na międzynarodowych arenach”.

Barwy MKS Gdańsk reprezentował również sędzia międzynarodowy – Mateusz Słodkowski.

Skład reprezentacji Polski: Patryk Stencel (MKS Gdańsk), Piotr Ziaja (AZS AWF Kraków), Patryk Rabstajn, Sebastian Gawroński (Pałac Młodzieży Katowice), Igor Drążkowski, Maciej Kujawski (BKSG Zawisza Bydgoszcz).

Trenerzy: Michał Bogus (Pałac Młodzieży Katowice) oraz Dariusz Malinowski (BKSG Zawisza Bydgoszcz)

WYNIKI DRUŻYNOWE

WYNIKI INDYWIDUALNE

WP_20130608_006

WP_20130608_008