Brązowy medal Dominika Górskiego w Sztokholmie


Reprezentacja SMS Gdańsk, która w swoim składzie miała dwóch zawodników Międzyszkolnego Klubu Sportowego Gdańsk zajęła 5. miejsce w turnieju międzynarodowym w Sztokholmie. W rozgrywkach finałowych Dominik Górski zdobył brązowy medal ćwiczeń na koniu z łękami.

Trener Adam Koperski do rywalizacji w Szwecji powołał trzech zawodników Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Gdańsku: Alexa Monczkę – reprezentanta barw MKS Kusy Szczecin oraz Dominika Górskiego i Patryka Stencela z MKS Gdańsk.

„Alex i Dominik wystartowali na miarę swoich możliwości. Szkoda postawy Patryka, któremu start nie do końca wyszedł. Zajęliśmy 5. miejsce choć mogło być nieco lepiej” – powiedział trener Adam Koperski.

Do trzech finałów zakwalifikował się Dominik Górski. W ćwiczeniach na koniu z łękami zdobył brązowy medal, natomiast na kółkach i skoku był tuż za podium – czwarty.

Wyniki:

Turniej Międzynarodowy Sztokholm – wielobój – PDF

Turniej Międzynarodowy Sztokholm – zawody drużynowe – PDF

Turniej Międzynarodowy Sztokholm – finały – PDF