Zapraszamy do Bydgoszczy na sobotni Puchar Polski w gimnastyce sportowej mężczyzn

W najbliższą sobotę w Bydgoszczy, odbędzie się pierwsza edycja Pucharu Polski w gimnastyce sportowej mężczyzn. Do walki staną zawodnicy w dwóch kategoriach – juniorów oraz seniorów. Zmagania w stolicy Kujaw będą również kwalifikacją do nadchodzących Mistrzostw Europy w Montpellier. MKS Gdańsk reprezentować będzie Łukasz Borkowski.

Gospodarzem I edycji Pucharu Polski w gimnastyce sportowej mężczyzn jest BKSG Zawisza Bydgoszcz, klub, który wychował takich zawodników jak Andrzej Szajna (dwukrotny medalista mistrzostw świata i sześciokrotny medalista mistrzostw Europy), Mariusz Zasada (olimpijczyk z Montrealu -1976r.), Zbigniew Potaczek (olimpijczyk z Moskwy – 1980r.), czy obecnie najlepszy reprezentant klubu Adam Rzepa.

Zawody zaplanowane są na 14 kwietnia, czyli na najbliższą sobotę w hali BKSG Zawisza Bydgoszcz przy ul. Gdańskiej 163. Wstęp jest bezpłatny. Oficjalne otwarcie odbędzie się o godzinie 10.45. Warto dodać, że najbliższy Puchar Polski będzie także kwalifikacją do Mistrzostw Europy w Montpellier, które odbędą się pod koniec maja.

Zwycięzcami zeszłorocznej I edycji Pucharu Polski, która miała miejsce w Gdańsku byli Sergiej Kavalenka (kat. juniorów) oraz Przemysław Lis (kat. seniorów). W całorocznej klasyfikacji triumfowali Łukasz Borkowski (kat. juniorów) i Maciej Łabutin (kat. seniorów).

Program zawodów – sobota (14.04.2012):

9.00 – 9.30 – rozgrzewka ogólna

9.30 – 10.40 – rozgrzewka na przyrządach