8 medali w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży dla MKS Gdańsk


W dniach 29 maja – 1 czerwca w Zabrzu odbył się finał Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach halowych. W zmaganiach wzięli udział zawodnicy MKS Gdańsk zdobywając 8 medali oraz 3. miejsce w klasyfikacji klubowej!

Wśród dziewcząt w klasie III najlepiej zaprezentowała się Julia Dembowska zajmując 10. miejsce w wieloboju. Julia dołożyła także 4. miejsce w finale równoważni. Świetny start zaliczyła Oliwia Orłowska, która prócz 12. miejsca w wieloboju wywalczyła srebro w finale na równoważni oraz 4. miejsce na ćwiczeniach wolnych.

W klasie II mieliśmy tylko jedną reprezentantkę. Paulina Żemełka zajęła 17. miejsce w wieloboju oraz 7. miejsce w finale skoku.

Dla chłopców w klasie III start był również udany. Tuż za podium na 4. miejscu w wieloboju uplasował się Vincent Azumi. Vincent dodał do swoich wyników 3. miejsce w finale ćwiczeń wolnych oraz 2. miejsce w skoku. W finałach bardzo dobrze zaprezentował się Dominik Jankowski, który zdobył srebrny medal na koniu.

W klasie III w startowali również – Maksymilian Sołowiej (22. miejsce w wieloboju, 4. miejsce ćwiczeń wolnych, 6. miejsce na kółkach), Dominik Jankowski (23. miejsce w wieloboju), Stanisław Wilczyński (25. miejsce w wieloboju), Adam Wojtan (39. miejsce w wieloboju), Cyprian Wyszomirski (43. miejsce w wieloboju).

Bardzo dobre wyniki w klasie II osiągnął Szymon Wilde, który skończył wielobój na drugim stopniu podium. Szymon zdobył także srebro na koniu z łękami oraz 4. miejsce na drążku. W pierwszej dziesiątce wieloboju uplasował się Paweł Klimczuk zajmując 8. pozycję. Dla Pawła szczęśliwe okazały się finały, gdzie zdobył złoty medal w skoku i srebro na ćwiczeniach wolnych.

W klasie II startowali również – Jakub Pawłowski (12. miejsce w wieloboju, 5. miejsce na kółkach, 4. miejsce na poręczach), Patryk Wyszomirski (19. miejsce w wieloboju, 8. miejsce w skoku, 5. miejsce na poręczach), Dawid Żemełka (22. miejsce w wieloboju, 8. miejsce na poręczach), Adrian Kwietniewski (24. miejsce w wieloboju), Kacper Kubala (26. miejsce w wieloboju, 8. miejsce na ćwiczeniach wolnych), Błażej Moskal (33. miejsce w wieloboju)

Bardzo dobre wyniki naszych zawodniczek i zawodników zaowocowały brązowym medalem w klasyfikacji klubowej! Zwyciężył klub MKS Kusy Szczecin.