Dobry start MKS Gdańsk w Barbórka Cup 2016

W dniach 2-4 grudnia w Zabrzu odbył się coroczny turniej w gimnastyce sportowej – Barbórka Cup. W zawodach wystartowali zawodnicy klubu MKS Gdańsk.

Rywalizacja wielobojowa zarówno u dziewcząt jak i u chłopców odbywała się w dwóch kategoriach wiekowych: juniorki/juniora młodszego oraz juniorki/juniora.

W pierwszej kategorii wiekowej nasz klub był reprezentowany przez: Oliwię Orłowską, która po niezłym występie uplasowała się w wieloboju na 12. miejscu oraz Zosię Pierzchlińską sklasyfikowaną na 23. pozycji.

W kategorii juniorek Zosia Gniedziejko i Dorota Armatyńska zakończyły swój start plasując się odpowiednio na 15 i 20 miejscu.

Wśród juniorów młodszych Paweł Klimczuk zajął 10. miejsce kwalifikując się jednocześnie do startu w kolejnym dniu turnieju – finału par (mix), w którym to niespodziewanie wraz z partnerką uplasował się na wysokim 6. miejscu! Jan Gniedziejko swój start zakończył pierwszego dnia zajmując 12. miejsce.

Najbardziej udany start w wieloboju odnotowali Dominik Górski (5. miejsce) oraz Dominik Teresiak (6 miejsce), którzy to podczas startu w drugim dniu zawodów i finale par potwierdzili swoją wysoką dyspozycję i wśród  juniorów zajęli odpowiednio 4 i 6 lokatę.

W turnieju łącznie wzięło udział blisko 80  zawodniczek i zawodników z takich państw jak : Ukraina, Białoruś, Litwa, Łotwa, Irlandia oraz Polska.

Trenerami w/w zawodniczek i zawodników są : Marzena Miłańska, Halina Golasz, Adam Koperski i Andrzej Kaśków.

Rjg5N0I0N0QtQjMwMi00RDI3LTk3RTUtNjVCQUVGMjkxRDM0