Dobry start MKS w Małej Olimpiadzie Młodzików


„Mała Olimpiada Młodzików” – finał Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików, to najważniejsze zawody najmłodszych adeptów gimnastyki sportowej. Ze względu na swoją wagę i zasięg ogólnokrajowy, to swoiste Mistrzostwa Polski, rozgrywane w najmłodszej kategorii dziewcząt (do lat ośmiu) i chłopców (do lat  9).

W dniach 7 – 9 października 2016 roku, udziałem gdańskich gimnastyków były, w zadowalającej mierze, radosne uniesienia. Wtedy to, w Szczecinie na nowo oddanej hali sportowej, najmłodsi zawodnicy sięgnęli po swoje pierwsze sukcesy. Do finału Małej Olimpiady w Szczecinie zakwalifikowały się dwie zawodniczki tj.: Julia Dembowska i Oliwia Benc. Dziewczynki zastartowały bardzo dobrze, zajmując odpowiednio 7 i 27 miejsce. Julia Dembowska wywalczyła dodatkowo dwa finały na poszczególnych przyrządach. W ćwiczeniach na poręczach zajęła 5 miejsce a na ćwiczeniach wolnych 4.

W rywalizacji wielobojowej chłopców trzecie miejsce zajął Vincent Azumi, ósmy był Piotr Walewski, trzynasty – Adam Wojtan, piętnasty – Stanisław Wilczyński a siedemnasty – Cyprian Wyszomirski. Zawodnicy klubu MKS mieli swój udział w zmaganiach finałowych w poszczególnych konkurencjach. W ćwiczeniach wolnych siódme miejsce zajął Cyprian Wyszomirski, w ćwiczeniach przygotowujących do konkurencji koń z łękami złoty medal uzyskał Vincent Azumi a brązowy Stanisław Wilczyński, piaty był Piotr Walewski a ósmą pozycję zajął Cyprian Wyszomirski. W konkurencji skok Piotr Walewski uplasował się na pozycji szóstej a srebrny medal na drążku, ustępując jedynie o 0,05 punktu do pierwszego miejsca, uzyskał Vincent Azumi.

Trenerami MKS Gdańsk byli: Marzena Miłańska, Dariusz Kruczkowski i Arkadiusz Filowiat.

QjgyRjY5OUMtQUI3NS00NUUwLUI0NDQtNDQzMzJGNzJFRkM5