Świetny start naszych reprezentantów w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików


Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików to najczęściej pierwsze poważne zawody dla najmłodszych gimnastyków. Tam pojawiają się pierwsze emocje sportowe, które kładą pierwszą cegiełkę pod żmudną i wieloletnią budowę osobowości zawodnika. Nie jest istotne, czy są to emocje związane z euforią zwycięstwa, czy też niosą gorycz porażki. Jedne i drugie pod czujnym okiem trenera, splatają się w swoistą matrycę, na której buduje się mistrzostwo sportowe.

W dniach 17-19 czerwca 2016 roku, udziałem gdańskich gimnastyków były w przeważającej mierze radosne uniesienia. Wtedy to, w Szczecinie przebiegała rywalizacja najmłodszych adeptów gimnastyki sportowej z klubów: MKS Gdańsk, UKS „Olimpijczyk” Gdańsk, AZS AWFiS Gdańsk i gospodarzy MKS „Kusy” Szczecin. Nasz klub chłopcy reprezentowali w trzech kategoriach wiekowych: rocznik 2007 (Vincent Azumi, Stanisław Wilczyński, Dominik Jankowski, 2008 (Cyprian Wyszomirski, Adam Wojtan, Piotr Walewski, Maksymilian Sierosławski, Kacper Sprengler), 2009 (Maciej Barć, Wojciech Benc, Mikołaj Pieczykolan).

Wszyscy zawodnicy bardzo godnie reprezentowali barwy klubowe. Na szczególne wyróżnienie zasługują ci, którzy wywalczyli miejsca w pierwszej dwunastce, co było warunkiem przepustki do zawodów ogólnopolskich zwanych „Małą Olimpiadą”. W znakomitym stylu, złoty medal i pierwsze miejsce w klasyfikacji wielobojowej, zdobył Vincent Azumi, na piątym miejscu uplasował się Cyprian Wyszomirski, szósty był Stanisław Wilczyński, dziewiąty – Adam Wojtan, dwunasty – Piotr Walewski.

Sobotnie zmagania (19.06.2016 r.), to rywalizacja finalistów w poszczególnych konkurencjach. Swoje pierwsze medale zdobyli: w ćwiczeniach wolnych – Cyprian Wyszomirski (srebro), Adam Wojtan (brąz), w ćwiczeniach na grzybku – Stanisław Wilczyński (złoto), Vincent Azumi (srebro), w ćwiczeniach na drążku – Vincent Azumi (złoto). Na szczególne wyróżnienie zasługuje zawodnik najmłodszej kategorii wiekowej (2009) Maciej Barć, który w swojej grupie, w klasyfikacji wielobojowej zdobył srebrny medal.

Trenerami poszczególnych grup byli: Dariusz Kruczkowski (rocznik 2007), Arkadiusz Filowiat (2008) i Krzysztof Potylicki (2009).

tyjd