15 medali podopiecznych MKS Gdańsk w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży


W dniach 22 – 25 października w Białej Podlaskiej odbył się finał XXVI Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Dzięki znakomitej postawie naszych podopiecznych klub MKS Gdańsk zwyciężył w klasyfikacji klubowej, a w klasyfikacji województw Pomorskie zajęło 2. pozycję!

Rywalizację OOM rozpoczęły dziewczęta. W klasie II w wieloboju bardzo blisko podium znalazła się Dominika Kąkol zajmując finalnie 4. miejsce. Wszystkie nasze zawodniczki plasowały się w pierwszej dziesiątce: Laura Tyszko 7. miejsce oraz Oliwia Orłowska 9. miejsce.

W klasie III dziewcząt o krok od medalu była także Zuzanna Jank plasując się na 4. pozycji. Pozostałe zawodniczki: Gabriela Bąk (17. miejsce), Roksana Foniok (20. miejsce) oraz Agata Głowacka (23. miejsce).

Start wieloboju chłopców był szczęśliwszy. W klasie II srebrny medal zdobył Vincent Azumi! W pierwszej dziesiątce znaleźli się również Michał Klimczuk (6. miejsce) oraz Dominik Jankowski (8. miejsce). Pozostali zawodnicy: Dawid Żemełka (14. miejsce), Błażej Moskal (15. miejsce), Stanisław Wilczyński (22. miejsce), Kacper Kubala (24. miejsce) i Mykyta Syvorotka (27. miejsce).

W klasie III osiągnięcie Vincenta powtórzył jego młodszy kolega Krystian Kołucki zakładając na szyję srebrny medal! W pierwszej dziesiątce, na 9 miejscu uplasował się Mikołaj Pieczykolan. Pozostali zawodnicy w wieloboju: Adam Wiech (31. miejsce), Jakub Knigawka (38. miejsce), Wojciech Czajkowski (39. miejsce).

W niedzielnych finałach dziewczęta były bardzo zmobilizowane, czego dowodem są medale!

W klasie II Laura Tyszko zdobyła złoty medal w ćwiczeniach wolnych i brąz na skoku. Dominika Kąkol zdobyła złoty medal w skoku oraz zajęła 5. miejsce na poręczach. Oliwia Orłowska wywalczyła brązowy medal na równoważni i 4. miejsce w ćwiczeniach wolnych.

W klasie III na podium stawała Zuzanna Jank zdobywając srebro na poręczach/paskach i brąz na ćwiczeniach wolnych.

Wśród chłopców w klasie II świetny start w finałach zaliczył Vincent Azumi. Vincent zdobył złoto na drążku i srebro na poręczach. Michał Klimczuk wywalczył brąz na drążku oraz 4. miejsce na koniu z łękami. Dominik Jankowski zdobył brązowy medal na kółkach oraz 7. miejsce na ćwiczeniach wolnych. Kacper Kubala wywalczył brąz na ćwiczeniach wolnych i 7. miejsce w skoku. Startowali także Dawid Żemełka (7. miejsce na kółkach i 5. miejsce na drążku), Błażej Moskal (5. miejsce na poręczach) oraz Stanisław Wilczyński (8. miejsce na koniu z łękami.

W finałach klasy III chłopców dwa srebrne medale zdobył Krystian Kołucki. Mikołaj Pieczykolan plasował się na 5. miejscu w skoku oraz 4. miejscu na drążku.

Zakończyliśmy zmagania XXVI Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży z bardzo dobrymi wynikami! Zwyciężyliśmy klasyfikację klubową, oraz jako województwo Pomorskie zajęliśmy 2. miejsce!

Dziękujemy zawodnikom oraz trenerom za wkład i zaangażowanie. Dzięki Wam jesteśmy najlepszym klubem w Polsce! Brawo MKS Gdańsk i ZSSiMS Gdańsk!

Doskonały wynik naszych zawodniczek i zawodników zawdzięczamy wparciu przygotowań Biura Prezydenta ds. Sportu Urzędu Miasta Gdańska, Pomorskiej Federacji Sportu, oraz Urzędu Marszałkowskiego. Serdeczne podziękowania!