Majowy maraton gimnastyczny

Jesteśmy klubem z ponad 20-letnią tradycją. Znamy i cenimy wartości płynące z aktywności fizycznej i chcemy dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem. Aby propagować sporty gimnastyczne w trójmieście, będziemy corocznie organizować wielkie święto gimnastyczne pod hasłem „Majowy Maraton Gimnastyczny”!

Inauguracyjna impreza Majowego Maratonu Gimnastycznego miała miejsce w Gdańsku w maju 2013 r. Podczas maratonu odbyły się aż 3 ważne imprezy gimnastyczne:

• Indywidualne Mistrzostwa Miasta Gdańsk Młodziczek – dziewczęta w wieku 7-9 lat, które na co dzień trenują gimnastykę sportową pod okiem specjalistów rywalizowały w wieloboju gimnastycznym: skok, poręcze, równoważnia i ćwiczenia wolne.
  • Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików – jest to kluczowa impreza ogólnopolska dla chłopców w wieku 7-9 lat. W MMM biorą udział min 3 kluby z co najmniej 2 województw, są to jednocześnie kwalifikacje do finału MMM. W Gdańsku rywalizowali zawodnicy z województwa mazowieckiego i pomorskiego.
  • Indywidualne Mistrzostwa Miasta Gdańsk Dzieci – w imprezie wzięło udział ponad 90 uczestników. Wszystkie dzieci, które rozwijają swoje zainteresowania sportowe podczas zajęć popołudniowych organizowanych przez MKS Gdańsk mogły zaprezentować swoje umiejętności przed szeroką publicznością. Impreza przebiegła w atmosferze radości, a uśmiechów i oklaskom nie było końca!

Majowy Maraton Gimnastyczny jest wydarzeniem cyklicznym i będzie się odbywał corocznie, niemniej jednak imprezy wchodzące w jego skład będą zróżnicowane.

Naszym celem jest, aby podczas Majowego Maratonu Gimnastycznego każdy znalazł coś dla siebie. Chcemy pokazać różne oblicza gimnastyki, od rywalizacji dziewcząt i chłopców po zabawę i czerpanie przyjemności z ruchu. Będą emocje, będą wrażenia, będzie świetna zabawa i dużo satysfakcji.