Dobry prognostyk przed Drużynowymi Mistrzostwami Polski i Finałem Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików

W dniu 10. listopada w halach Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku zostały rozegrane zawody kontrolne chłopców w kategoriach od klasy młodzieżowej do klasy I.

Sobotnie spotkanie miało na celu przede wszystkim sprawdzenie dyspozycji reprezentantów MKS Gdańsk i wyłonienie drużyn przed zbliżającymi się Drużynowymi Mistrzostwami Polski.
W klasie młodzieżowej chłopcy spisali się rewelacyjnie. W tej rywalizacji najlepsi okazali się ex-aequo Błażej Filowiat i Mateusz Miotk. W ubiegłym roku w MMM w Nysie najwyżej sklasyfikowanym zawodnikiem MKS Gdańsk był Łukasz Wojtkiewicz zajmując trzynastą lokatę. Miejmy nadzieję, że w tym roku nasi najmłodsi zawodnicy powalczą o najwyższe miejsca.

Zawody kontrolne w pozostałych klasach uformowały ekipy MKS Gdańsk na Drużynowe Mistrzostwa Polski. Oto składy drużyn:

Klasa III (pierwsza drużyna) – Paweł Wiszniewski, Sebastian Gutowski, Daniel Siwiński, Roman Włodarczyk, Oliwier Piotrowski

Klasa III (druga drużyna) – Łukasz Wojtkiewicz, Maksymilian Ciechański, Jan Wysocki, Jeremi Lewandowski, Mateusz Madejski

Klasa III (start indywidualny) – Łukasz Szymaniak

Klasa II (pierwsza drużyna) – Dominik Górski, Dominik Gierowski, Paweł Kaśków, Kornel Kondratowski, Damian Skrzynecki

Klasa II (druga drużyna) – Kewin Jackowski, Piotr Polaszek, Dominik Teresiak, Jakub Krawczyk, Bartłomiej Kalita

Klasa I – Dawid Burkowski, Kamil Czajkowski, Patryk Stencel, Piotr Olszowski